این صفحه را چاپ کن!
دیزل‌ژنراتورها؛ نیاز مهم و اساسی صنایع و کارگاه‌های تولیدی

وجود دیزل‌ژنراتورها برای تأمین و تغذیه برق اضطراری، مختل نشدن کارها در زمان‌های خاص و جلوگیری از بروز خسارت‌های ناشی از قطع برق یک نیاز مهم و اساسی در صنایع و کارگاه‌های تولیدی است.

به گزارش موج ارس جلفا، شرایط بحرانی منابع آبی در کشور و مشکلات تولید برق و همچنین عدم ایجاد ظرفیت‌های نیروگاهی جدید به اندازه مصرف برق موجب شده است تا نگرانی‌ها در مورد تأمین برق پایدار در تابستان امسال از هم اکنون شروع شود طوری که صنایع با مصرف مگاواتی برق به اجبار باید در طرح ذخیره عملیاتی تابستان شرکت کرده و خاموشی‌های اجباری را تجربه کنند.

بنابراین لازم است در این زمینه کارخانه‌ها و صنایع تولیدی همراهی کنند و در پیک‌بار میزان بار مصرفی را کاهش دهند تا وزارت نیرو بتواند بدون اعمال خاموشی‌های گسترده و یا برنامه‌ریزی شده بحران کمبود برق سال جاری را پشت سر گذاشته و شبکه را در حالت پایداری بهره‌برداری کند.

به همین منظور وجود دیزل‌ژنراتورها برای تأمین و تغذیه برق اضطراری، مختل نشدن کارها در زمان‌های خاص و جلوگیری از بروز خسارت‌های ناشی از قطع برق یک نیاز مهم و اساسی در صنایع و کارگاه‌های تولیدی است.

گفتنی است به دلیل افزایش قیمت برق تقاضای استفاده از دیزل ژنراتورها بیش از پیش شده است و استفاده از آنها را از لحاظ اقتصادی توجیه‌پذیر نموده است.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :