این صفحه را چاپ کن!
امید کمالی اقدم

امید کمالی اقدم در 26 فروردین 1372 در هادیشهر دیده به جهان گشود.

به گزارش موج ارس جلفا، امید کمالی اقدم در ۲۶ فروردین ۱۳۷۲ در هادیشهر دیده به جهان گشود.

وی چند سال در رشته‌های تکواندو و کاراته فعالیت کرده، اما در ۱۱ سالگی به پیشنهاد دوستان و آشنایان به کشتی‌ روی می‌آورد.

امید کمالی، غلامرضا تختی را به عنوان الگوی خود انتخاب کرده و زیر نظر “اکبر اروج زاده” تمرینات خود را به صورت جدی و مداوم آغاز می‌کند.

وی مزد تلاش بی‌وقفه خود را در اولین مسابقه رسمی خود در سال ۸۶ در مسابقات نونهالان استان با مقام قهرمانی می‌گیرد.

امید که از سال ۸۶ تا به حال یکه تاز مسابقات استانی بوده و در هیچ مسابقه‌ای طعم شکست را نچشیده در سال ۸۸ شیرین ترین لحظه‌ی ورزشی‌اش رقم می‌خورد و به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت می‌شود اما بخت با او یار نبوده و به علت مصدومیت مسابقات آسیایی ازبکستان را از دست می‌دهد.

وی پس از گذراندن دوران مصدومیت دوباره تمرینات خود را از سر گرفته و در مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان با کسب مقام دوم بار دیگر خودی نشان داده و به عضویت تیم ملی جوانان در می‌آید.

با گذشت زمان “امید” به موفقیت‌های روز افزونی دست یافته و مدال برنز تورنمنت بین‌المللی جام هاشمی‌نژاد و مدال نقره مسابقات بین‌المللی بزرگسالان شیروان را نیز کسب می‌کند.

وی که اکنون عضو تیم ملی بزرگسالان بوده هدف خود را کسب مدال طلای جهانی و المپیک و بالا بردن پرچم کشور عزیزش ایران بیان کرده و برای رسیدن به این هدف سخت تلاش می‌کند.

امید کمالی با وجود نبود حریف تمرینی و عدم حمایت مسئولین خود را به این سطح رسانده و معتقد است شهرستان جلفا از لحاظ آماری و وسعت فضای ورزشی پاسخگوی میزان جمعیتش نیست اما با تمام این تفاسیر پتانسیل خیلی زیادی دارد و اگر مسئولین به این ورزش بیشتر توجه کنند می‌توان در جلفا شاهد ابوطالبی‌های دیگری بود.

وی از حمایت‌های بی‌دریغ خانواده خود و آقایان اروج زاده، چالوشی، نهاوندی، ابدالی و علی‌تبار نهایت تشکر و قدردانی را کرده و امید دارد بتواند زحمات آنها را جبران کند.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :