این صفحه را چاپ کن!
آبفا هشدار داد/ مصرف آب در جلفا بیش از تولید است

رییس آب و فاضلاب شهری جلفا با ابراز نگرانی از نبود توازن تولید و مصرف آب در این شهرستان، نسبت به کمبود آب در تابستان امسال هشدار داد.

به گزارش موج ارس جلفا به نقل از ایرنا، سیروس علی نژاد اظهار کرد: هم اکنون روزانه ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر آب شرب از چاههای شهرستان استحصال می شود و این در حالی است که میزان مصرف روزانه مردم بیش از ۱۷ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر می باشد.

وی افزود: کمبود آب شرب مشترکین از طریق خرید آب چاههای بخش خصوصی تامین می شود و این امر مستلزم هزینه های بالا است.

رییس آب و فاضلاب شهری جلفا با بیان اینکه سفره های آب زیرزمینی شهرستان به دلیل شرایط خشکسالی و مصرف بی رویه مردم روز به روز کاهش می یابد، از عموم مردم خواست در مصرف آب صرفه جویی کنند.

علی نژاد با تقدیر از اهتمام دولت بر کاهش مصارف شرب و صرفه جویی در مصرف آب، افزود: برخورد قانونی با مشترکین پرمصرف و قطع انشعاب آنان در دستور کار جدی شرکت قرار دارد.

وی ابراز امیدواری کرد با مساعدت سازمان منطقه آزاد ارس در تامین آب شرب شهر جلفا از طریق احداث تصفیه خانه در ساحل رودخانه ارس، مشکل کمبود آب در این شهرستان برطرف شود.

هم اکنون آب شرب مورد نیاز اهالی شهر ۳۵ هزار نفری هادیشهر، ۷ هزار نفری جلفا و روستاهای همجوار از طریق ۱۴ چاه عمیق واقع در دامنه کوههای کیامکی هادیشهر تامین می شود.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :