این صفحه را چاپ کن!
دشمن در فتنه جدید “رهبری” را هدف قرار داده است

یکی از فعالان سیاسی شهرستان جلفا گفت: از سخنرانی ها و گفتگوهای منتشر شده عده ای بوی فتنه می آید؛ عده ای در مورد اینکه "رهبری فردی" دیگر اقبالی ندارد و باید "شورای رهبری" ایجاد شود حرف هایی می زنند و عده ای از شروع انقلاب از اوین سخن می گویند؛ گویی دشمن در فتنه جدید "رهبری" را هدف قرار داده است.

به گزارش موج ارس جلفا، جواد آقابیگی در نشست روشنگری با محوریت مباحث سیاسی که در مسجد جامع امیرالمؤمنین (ع) هادیشهر برگزار شد، با اشاره به آیه “یاایهاالذین آمنو اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم” گفت: این آیه مبارکه دلالت بر تبعیت از فرمان خدا که همان فرمان فرستادگان خدا و جانشینان آنها می باشد، دارد و هر جامعه و حکومتی که به این آیه عمل کند پیروز و در غیر این صورت شکست خواهد خورد.

وی افزود: اغلب مشکلات حکومت های اسلامی و مردم در اثر بی توجهی به این آیه بوده و این مشکلات را به وضوح در تاریخ صدر اسلام می توان مشاهده کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: در زمان پیامبر خاتم (ص) مردم در غدیرخم با حضرت علی (ع) بیعت کردند اما پس از شهادت پیامبر (ص) به دلیل بی بصیرتی و عدم درک این آیه زیر بیعت خود زدند و علی (ع) را خانه نشین کردند و این روند بی بصیرتی مردم و عدم درک ولایت در زمان ائمه دیگر نیز ادامه پیدا کرد تا اینکه خدا آخرین ولی معصوم خود را به غیبت برد و تا زمان درک مقام ولایت باز نمی گرداند.

وی اظهار کرد: پس از گذشت چندین سال ملت ایران با رهبری امام خمینی (ره) توانستند حکومتی اسلامی با محوریت ولایت فقیه پایه گذاری کنند که هدف آن زمینه سازی ظهور و دفاع از حق مستضعفین در مقابل مستکبرین است.

آقابیگی تأکید کرد: دشمن با فهمیدن هدف این انقلاب همیشه برای از بین بردن آن تلاش های فراوانی انجام داده که جنگ هشت ساله، حمایت از گروه های تروریستی ضد نطام اسلامی و ترور بیش از ۱۷ هزار نفر از مسئولین، مردم عادی و دانشمندان کشور، تحریم های ظالمانه اقتصادی، شبیخون فرهنگی و … نمونه هایی از آن است.

وی با اشاره به موضوع مذاکرات هسته ای گفت: حتی در بحث مذاکرات نیز غربی ها و آمریکا از انواع حیله و ترفند و بدعهدی برای جلوگیری از پیشرفت ایران استفاده کردند که بدعهدی در جریان آزادی گروگان های آمریکایی در لبنان در زمان دولت سازندگی و سپس توافقنامه سعدآباد و تعلیق غنی سازی و عدم عمل به وعده های خود در سال ۱۳۸۲ گواه این موضوع است.

این فعال سیاسی افزود: بعد از توافق سعدآباد و مشاهده بدعهدی با دستور رهبری کار غنی سازی دوباره شروع شد و سطح غنی سازی به بالای ۲۰ درصد رسید و آمریکا با مشاهده این وضعیت دوباره ما را به مذاکره دعوت کرد و دور جدید مذاکرات از اواخر دولت قبل آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: پس از گذشت چندین ماه از مذاکرات با ۶ قدرت جهان توافقی حاصل شده که لازم است از زحمات مذاکره کنندگان تقدیر نموده و خسته نباشید جانانه ای به آنها گفته شود.

آقابیگی با بیان اینکه توافق حاصل شده نیاز به نقد و بررسی دارد، ادامه داد: باید در توافق انجام شده خطوط قرمزی که رهبری تعیین کردند رعایت شده باشد که در غیر این صورت توافق غیرقابل قبول است.

این فعال سیاسی در ادامه به تشریح برخی از بندهای قطعنامه پرداخت و گفت: یکی از بندهای مورد بحث در قطعنامه بند مربوط به کنترل تسلیحاتی موشکی ایران می باشد و طبق این بند ایران نمی تواند به مدت ۸ سال دست به هیچ فعالیتی مرتبط با موشک های بالستیک دارای قابلیت حمل کلاهک هسته ای بزند.

وی افزود: بعضی موشک های برد بالای متوسط ایران مانند برخی از موشک های نسل شهاب و سجیل و … این قابیلت را دارند و توقف برنامه موشکی ایران یعنی پایین آمدن سطح بازدارندگی ملی که این مسئله قابل تأمل است.

جواد آقابیگی اظهار داشت: از دیگر بندهای مورد بحث، بند مربوط به بازرسی های سرزده می باشد که طبق این بند مسئولان آژانس می توانند از هر کجای ایران و هر وقت که بخواهند بازدید کنند و این بند همان بندی است که باعث شناسایی و ترور داشمندان هسته ای در بازرسی های انجام گرفته در دوره اصلاحات بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در توافق انجام شده آمده است که ایران فقط به مدت ۱۵ سال حق غنی سازی در نطنز را دارد و فردو نیز به مرکز مطالعات هسته ای تبدیل می شود، فردویی که امن ترین مرکز غنی سازی کشور بوده و از کلیه حملات اتمی مصون می باشد و این موارد نه تنها مخالف خطوط قرمز بیان شده توسط رهبری هستند بلکه اقتدار حاکمیت ایران را نیز زیر سؤال می برند.

این کارشناس مسائل سیاسی انتقادی دیگری نیز به سیستم بازگشت پذیری تحریم ها و رسیدگی به شکایات وارد کرد و گفت: بعد از یک ماه از دریافت شکایات طرفین، شورای امنیت سازمان ملل ادامه لغو تحریم های ایران را به رأی می گذارد و در این صورت است اگر که یکی از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل از حق وتو استفاده کند کلیه تحریم ها و قطع نامه های پیشین باز می گردنند و این یعنی ایران عملاً حق شکایت در برجام را ندارد چرا که در صورت شکایت ایران، باز هم ایران محکوم می شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: طبق وصیت امام خمینی (ره) نباید بگذاریم انقلاب به دست نامحرمان و نااهلان بیافتد و هر رأی داده شده در تعیین سرنوشت کشور تأثیر بسزایی دارد.

آقابیگی افزود: در ماه های آینده دو انتخابات تأثیرگذار و مهمی پیشرو داریم که خبرهای رسیده حاکی از آن هستند که نخاله ها و ته مانده های فتنه ۸۸ در حال نقشه کشی برای این انتخابات هستند.

وی ادامه داد: از سخنرانی ها و گفتگوهای منتشر شده عده ای بوی فتنه می آید؛ عده ای در مورد اینکه “رهبری فردی” دیگر اقبالی ندارد و باید “شورای رهبری” ایجاد شود حرف هایی می زنند و عده ای از شروع انقلاب از اوین سخن می گویند؛ گویی فتنه جدید “رهبری” را هدف قرار داده است.

این فعال سیاسی تصریح کرد: رهبری خط قرمز همه ماست و فتنه گران اجازه ورود به این خط قرمز را ندارند و اگر پس مانده های فتنه به این خط قرمز تعرض کنند با سیلی محکم ملت ایران به زباله دان تاریخ خواهند رفت.

وی در پایان تأکید کرد: وظیفه ما در این برهه حساس تاریخ انقلاب افزایش بصیرت و روشنگری می باشد و باید با گذشتن از جان و مال خود این وظیفه را به نحو احسن انجام دهیم.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :