این صفحه را چاپ کن!
بازدید گروه تجاری و اقتصادی ایتالیایی از منطقه آزاد ارس

گروهی از تجار و فعالان اقتصادی ایتالیایی از منطقه آزاد ارس بازدید کردند.

به گزارش موج ارس جلفا، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، این گروه متشکل از نمایندگان بانک های ایتالیایی، صنایع سنگین، پتروشیمی، نفت، دکوراسیون، معماری، پزشکی لوازم جراحی ضمن بازدید از صنایع ارس در نشست مشترک با مدیرعامل سازمان با فعالیت های این منطقه آشنا شدند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در جمع تجار و فعالان اقتصادی ایتالیا مزیت های اقتصادی و رقابتی و فرصت های سرمایه گذاری ارس را تشریح کرد.

محسن خادم عرب باغی با بیان اینکه ارس در موقعیت ویژه ای برای رونق تجارت بین المللی قرار دارد، گفت: ایتالیا در طراحی و معماری شهری پیشرو بوده و زمینه حضور در ایران و ارس فراهم است.

عرب باغی اضافه کرد: یکی از نیازها و موارد وارداتی ایران تجهزات پزشکی است و سرمایه گذاران ایتالیایی می توانند در همه عرصه های اقتصادی و در این زمینه در ارس سرمایه گذاری نمایند.

وی در این نشست تولید کالا با مواد اولیه ایرانی در ایران را پیشنهاد داد و گفت: با توجه به اینکه برخی صنایع و محصولات ایتالیایی از مواد اویه ایرانی برای تولید استفاده می کنند، ارس با موقعیت ویژه و مزیت ها و مشوق های سرمایه گذاری بهترین فرصت برای تولید صد درصدی و یا راه اندازی چرخه تکمیل تولید کالای ایتالیایی می باشد.

وی سرمایه گذاری های صورت گرفته در حوزه های گردشگری و صنعت در ارس را مورد اشاره قرار داد و افزود: طی دو سال اخیر سرمایه گذاری های خوبی برای مرمت بناهای تاریخی و جذب گردشگران ایرانی و خارجی انجام شده است، همچنین ارس بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران مطرح بوده و برای سرمایه گذاری های صادرات محور در حوزه صنعت حمایت جدی انجام می دهیم.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :