این صفحه را چاپ کن!
رونق اقتصادی ارس توجه بانک ها را جلب کرده است

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد ارس در نشست با مدیرعامل بانک اقتصاد نوین، رونق اقتصادی ارس را عامل توجه بانک ها به این منطقه عنوان کرد.

به گزارش موج ارس جلفا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، قهرمان صمدی در این نشست افزایش سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، افزایش تعداد گردشگر و رونق تجارت و همچنین افزایش تراکنش های مالی در ارس، موجب استقبال بانک های دولتی و خصوصی شده است.

وی از اقدامات رضایت بخش برای ایجاد بسترهای لازم جهت حضور بانک های خارجی در ارس در راستای سند تدبیر و توسعه این منطقه خبر داد و گفت: هم اکنون هشت بانک در محدوده منطقه آزاد ارس مستقر هستند که پنج بانک بصورت مستقیم همکاری دارند.

صمدی در ادامه با بیان اینکه مذاکرات لازم برای ارایه تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران انجام شده است،گفت: درصورتی که سرمایه گذاران حساب های بانکی و سرمایه های خود را در بانک های منطقه متمرکز نمایند فرایند ارایه تسهیلات بانکی با سهولت انجام خواهد شد.

وی همچنین از کوتاه شدن فرایند اجرای مناقصه ها در سازمان منطقه آزاد ارس خبر داد و گفت: در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی فرایندهای اجرای مناقصه ها در این منطقه سرعت گرفته و فرایندهای مالی با نظم و انضباط مشخصی در حال اجرا می باشد.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :