- پایگاه اطلاع رسانی موج ارس جلفا - https://mojearasejolfa.ir -

ضرر ناتمام فوتبال آذربایجان از مجریان عدالت/ ایست موتور تراکتور و ماشین به دست داور!

به گزارش موج ارس جلفا [1] به نقل از آناج، هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال برای نمایندگان فوتبال آذربایجان هفته تقسیم امتیازات برابر حریفان بود و هر دو تیم ماشین‌سازی و تراکتورسازی در دیدار با رقبای خود به تساوی دست یافتند. طی این بازی‌ها، ماشین‌سازی موفق شد میهمان مدعی‌اش سپاهان را با تساوی یک بر یک متوقف کند و تراکتورسازی در جدال بزرگ هفته در زمین پرسپولیس به تساوی بدون گل دست یافت.

این دو مسابقه با حواشی زیادی همراه بود که از آن جمله می‌توان به مباحث داوری اشاره کرد. در این میان، بدون‌شک مهمترین و بحث‌برانگیزترین صحنه داوری هفته گل احسان حاج‌صفی به پرسپولیس بود که با تصمیم کمک داور آفساید اعلام و مردود شد که با توجه به تأثیر آن در نتیجه مسابقه، اعتراض‌ بازیکنان، کادر فنی و حتی مسئولین باشگاه تراکتورسازی را به دنبال داشت.

اما در دیدار تبریز با وجود اینکه ۳ عضو تیم ماشین‌سازی شامل یک بازیکن و دو مربی از این تیم اخراج شدند، این سپاهانی‌ها بودند که از داوری شکایت داشتند و مدعی بودند داور علیه آنها سوت زده است.

در همین رابطه، شب گذشته در برنامه نود صحنه‌های مشکوک داوری مسابقات هفته سیزدهم مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مشخص شد در حق تیم‌های تبریزی اجحاف شده و هر دو تیم از این مقوله متضرر گشتند.

مشروح نظرات “پیروز سیف‌الله‌پور” کارشناس برنامه نود در خصوص مسائل داوری این دو بازی به شرح زیر است:

پرسپولیس و تراکتورسازی؛ گل حاج‌صفی سالم بود

* کف پای دانیال اسماعیلی‌فر روی پای شایان مصلح رفت و بازیکن تراکتورسازی باید کارت زرد می‌گرفت و نیازی به اخراج او نبود.
* در صحنه تلویزیونی، چشمان عادی به ما می‌گوید که بدن احسان حاج‌صفی در آفساید بوده است. پس از ارسال مسعود شجاعی، شجاع خلیل‌زاده آگاهانه به توپ ضربه نزد که در اعلام آفساید موثر باشد. تصویر کالیبره و خطوط موازی با خط محوطه جریمه نشان می‌دهد احسان حاج‌صفی در آفساید نبوده است و گل سالم بود.

ماشین‌سازی و سپاهان؛ اخراج اشتباه معبودی

* پس از ارسال کرنر سپاهان، کی‌روش استنلی به عقب حرکت می‌کند و در تلاش برای گرفتن پنالتی از بازیکن ماشین‌سازی است ولی پنالتی اتفاق نیافتاد که تصمیم داور درست بود، اما اخطار به عزیز معبودی و استنلی بخاطر درگیری فیزیکی و توقف بازی صحیح بود.
* عزیز معبودی خطایی مرتکب نشد و یاسر همرنگ به اشتباه کارت زرد دوم را به او داد؛ ضمن اینکه ساسان انصاری شبیه‌سازی کرد.
* بعد از پرتاب اوت خالد شفیعی، توپ به دست بازیکن سپاهان برخورد کرد و بعد از آن گلزنی داشت که تصمیم داور در اعلام خطای هند او درست بود و گل سپاهان به درستی مردود اعلام شد.
* مدافع ماشین‌سازی پس از پرتاب اوت خالد شفیعی خطایی مرتکب نشد.
* وقت‌های اضافه مسابقه در نیمه دوم ۳ دقیقه و ۵۶ ثانیه بود که داور ۳ دقیقه اعلام کرد.