این صفحه را چاپ کن!
همایش ۷۰ هزار نفری پیاده روی خانوادگی در ارس برگزار شد

به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره 212 شهید شهرستان جلفا همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی با حضور گسترده و پرشور شهروندان و گردشگران در منطقه آزاد ارس برگزار شد.

به گزارش موج ارس جلفا، به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره ۲۱۲ شهید شهرستان جلفا همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی ارس با حضور ۷۰ هزار نفر از علاقمندان به ورزش در حاشیه رود ارس و طبیعت بکر این منطقه و به طول پنج کیلومتر در مسیر سایت گردشگری منطقه آزاد ارس از میدان یادبود (مرزداران) شهر جلفا تا پارک کوهستان ارس برگزار شد.

این همایش با حضور مدیرعامل و معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد ارس، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان جلفا، فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان جلفا، اعضای شورای شهر جلفا و جمع کثیری از ورزشکاران عرصه های مختلف و هنرمندان مطرح کشور از ساعت ۸ صبح امروز آغاز شد و با اجرای برنامه های شاد و مفرح و اهدای جوایز نفیس به پایان رسید.

در این همایش مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از برنامه های مدون برای توسعه مکان های ورزشی خبر داد و گفت: طرح بزرگ شهرک ورزشی ارس با مساحت ۱۰۰ هکتار شروع شده که باعث رشد و توسعه منطقه خواهد شد.

محسن خادم عرب باغی حضور پرشور مردم در صحنه های ورزشی را نشان از وجود پتانسیل های مناسب برای گسترش فعالیت های ورزشی عنوان کرد و با اشاره به حمایت ویژه دولت از منطقه آزاد ارس گفت: با توجه به حمایت معنوی و همدلی مردم و انتخاب و حضور سرمایه گذاران در ارس و همچنین حمایت ها و توجه ویژه دولت، این منطقه روند روبه رشد خوبی دارد.

در این همایش نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، فرمانده سپاه ناحیه جلفا، رئیس فدراسیون ورزش های همگانی، مدیرکل توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، رئیس هیات ورزش های همگانی استان آذربایجان شرقی ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا، بر لزوم نهادینه سازی ورزش پهلوانی و ورزش های همگانی تأکید کردند.

همزمان با این همایش ورزشکاران رشته های مختلف از جمله رزمی کاران رشته های تکواندو و کونگ فوتوآ، دوچرخه سواران و بدلکاران، ژیمناستیک کاران، طناب بازان، ورزشکاران رشته پهلوانی زورخانه ای و پاراگلایدر سواران و اجرای زنده هنرمندان صنایع دستی فضای محل برگزاری آئین اختتام در پارک کوهستان ارس را پرشور و مهیج کرده بودند.

لازم بذکر است در آئین اختتام این همایش به یاد ۲۱۲ شهید شهرستان جلفا ۲۱۲ جایزه نفیس شامل یک دستگاه خودروی سواری، پنج کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، ۱۰۶ بسته ورزشی و ۱۰۰ دستگاه دوچرخه به قید قرعه به شرکت کنندگان اهداء شد.

این همایش بصورت مستقیم از شبکه های سه سیما و در قالب برنامه صبح و نشاط و شبکه استانی سیمای سهند پخش شد.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :