این صفحه را چاپ کن!
تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه منجر به حذف دلالی و سوداگری بازار خودرو می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امیدواریم قانون مالیات بر عایدی سرمایه سریعتر مصوب شود تا بتوانیم واسطه‌گری و دلالی و سوداگری مضری که در بازار خودرو وجود دارد را با اجرای مالیات حل کنیم.

به گزارش موج ارس جلفا، سید رضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در راستای بهبود وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم در جهت ساماندهی بازار خودرو افزایش میزان تولید است که خوشبختانه سال گذشته اتفاق افتاد؛ در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل ۳۹ درصد رشد تولید داشتیم و تقریباً خودروی ناقص تولید نشد.

وی افزود: این در حالی است که از سال ۹۷ تا ۱۴۰۰ هر سال زیر یک میلیون خودرو تولید می‌شد و نزدیک به یک پنجم از آن خودروهای ناقص بود؛ یعنی عملاً یک کمبود عرضه در بازار اتفاق افتاد که باعث التهابات زیادی شد.

فاطمی‌امین در باره حل مشکل بازار خودرو خاطرنشان کرد: تمرکز ما بیشتر روی افزایش تولید و تامین کسری تقاضا با واردات است.

وی تصریح کرد: نکته بسیار مهم این است که چون بازار خودرو، یک بازار سوداگرانه‌ای است، ما به مالیات بر عایدی سرمایه نیاز داریم که در دستور کار مجلس است و ما تقاضا داریم این قانون سریعتر مصوب شود و در اختیار ما قرار بگیرد تا بتوانیم واسطه‌گری و دلالی و سوداگری مضری که در بازار خودرو وجود دارد را با اجرای مالیات حل کنیم.

وزیر صمت با اشاره به برنامه این وزارتخانه برای بهبود وضعیت بازار خودرو تصریح کرد: موضوع اول بحث تولید است که سال گذشته رشد خوبی داشت و امسال به مراتب بیشتر خواهد بود، موضوع دوم تامین کسری تقاضا است که با تکمیل عرضه با واردات انجام می‌شود و موضوع سوم بحث انتزام بخشی به بازار با اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه محقق خواهد شد.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :