این صفحه را چاپ کن!
استاندار آذربایجان شرقی خبر داد: وجود ۹۰۰ واحد تعطیل و راکد تولیدی در آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان‌شرقی وی با اعلام اینکه در استان بیش از ۹۰۰ واحد تعطیل و راکد در مقیاس‌های کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارد، گفت: این عدد در سال گذشته ۱۵۰۰ واحد بوده که به همت کارگروه تسهیل، بیش از ۵۰۰ واحد فعال شده و به چرخه فعالیت بازگشته‌اند.

به گزارش موج ارس جلفا، عابدین خرّم ظهر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهار داشت: وضعیت تمام واحدهای راکد و تعطیل در چهار بخش صنعت و معدن، کشاورزی، گردشگری و علم و فناوری مشخص شود.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: کارگروه تسهیل، اولین و مهم‌ترین جایگاه تصمیم‌گیری در خصوص وضعیت واحدهای راکد و احیا و افزایش ظرفیت تولید آنهاست.

وی با اعلام اینکه در استان بیش از ۹۰۰ واحد تعطیل و راکد در مقیاس‌های کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارد، گفت: این عدد در سال گذشته ۱۵۰۰ واحد بوده که به همت کارگروه تسهیل، بیش از ۵۰۰ واحد فعال شده و به چرخه فعالیت بازگشته‌اند.

بزرگترین آفت کار، ارائه آمار متناقض است

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بزرگترین آفت کار، ارائه آمار متناقض است، گفت: آماری که توسط نهادها اعلام می شود باید واقعی باشد.

وی بر وظایف دستگاه‌ها در حوزه رفع موانع تولید تاکید کرد و گفت: بنا نیست استانداری جایگزین ادارات کل شود و این نهادها باید به وظایف خود عمل کنند و استانداری هم در این بین نقش تسهیل‌گر را دارد.

خرّم با اعلام اینکه گزارش واحدهای احیاشده هر ۶ ماه یک بار توسط وزارت کشور به رئیس جمهور اعلام می‌شود، گفت: رئیس جمهور دستور داده است هر مدیری که حوصله کار و ایجاد تحول ندارد کنار گذاشته شود.

بانک‌ها در آذربایجان شرقی تنها ۳۴ درصد تسهیلات پرداخت کردند

استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از عملکرد برخی از بانک‌های استان در اجرای مصوبات کارگروه تسهیل، گفت: بانک های استان فقط ۳۴ درصد این تصمیمات را اجرا کرده‌اند که این رقم قابل قبول نیست.

وی، فعالان بخش خصوصی را سرمایه های استان و کشور دانست و گفت: جایگاه سرمایه گذاری و تولید به حدی مهم است که مقام معظم رهبری از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران به عنوان افسران جنگ اقتصادی نام برده اند و شاغلان و کارگران نیز رزمندگان عرصه تولید هستند.

وی افزود: اگر به امر تولید توجه کنیم و جلوی راه های کاذب کسب پول را بگیریم، این کشور شکوفا شده و ملت به خودکفایی خواهد رسید.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :