این صفحه را چاپ کن!
همزمان با سفر رئیس جمهور؛ اختصاص ۷۰۶ میلیارد تومان به صورت نقد به آذربایجان‌شرقی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: ۷۰۶ میلیارد تومان هم‌زمان با دور دوم سفر رئیس‌جمهور به استان به پروژه‌های عمرانی تخصیص‌ یافته است.

به گزارش موج ارس جلفا، جبارعلی ذاکری ظهر امروز در جلسه شورای فنی استان، اظهار کرد: خوشبختانه با سفر رئیس جمهور به استان اتفاقات بسیار خوبی در خصوص تخصیص اعتبارات به‌صورت نقدی به استان ابلاغ شد که جذب اعتبارات مربوط به طرح‌های عمرانی باید مدنظر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قرار گیرد.

وی افزود: باید از ظرفیت‌های موجود حداکثر استفاده را برای تکمیل پروژه‌ها با عنایت به فصل کاری انجام دهیم تا شاهد اجرا، رونق و اتمام طرح‌ها در حداقل زمان ممکن باشیم.

ذاکری گفت: رعایت استانداردهای ساخت‌وساز و کیفیت مناسب پروژه‌ها برای دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه سازمان‌هایی که ساختار فنی اجرایی دارند ضروری بوده و باید رعایت شود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: نظارت‌ها جزو دغدغه‌های اصلی مدیریت استان است و دستگاه‌های اجرایی ضمن نظارت دقیق، اجرای پروژه‌ها را در دستور کار و اولویت اساسی خود قرار دهند.

وی ضمن اشاره به مهم شمردن جلسات شورای فنی بر لزوم پیگیری مصوبات جلسات شورا تأکید کرد و گفت: شورای فنی بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در حوزه‌های خاص و موضوعات متفاوت است که به‌صورت مرتب با حضور پررنگ اعضای اصلی در استان  تشکیل می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: هرچند دستگاه‌های اجرایی اطلاعات درخواستی پروژه‌ها را در سامانه منتاک وارد می‌کنند. ولی باید پیش‌بینی و پیگیری نهایی را انجام دهیم تا در هفته دولت شاهد بهره‌برداری طرح‌های عمرانی در استان باشیم.

در این جلسه برنامه آموزشی عوامل نظام فنی و اجرایی در سال ۱۴۰۲، پیشنهادی از سوی کارگروه آموزش و ترویج نظام فنی و اجرایی یکپارچه کشور تصویب و طرح آرا و نظرات کارگروه پیمان و ضوابط فنی در مورد نامه‌های ارجاعی به دبیرخانه شورای فنی بررسی شد.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :