این صفحه را چاپ کن!
شورای هماهنگی کانون های مساجد جلفا و هادیشهر تشکیل شد

نخستین جلسه شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهرستان جلفا و هادیشهر با حضور مدیر ستاد فهما آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

به گزارش موج ارس جلفا، نخستین جلسه شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهرستان جلفا و هادی‌شهر به همراه آیین افتتاحیه طرح اوقات فراغت «مسجد؛ کانون نشاط» با حضور مدیر  ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان، مسؤولان شهرستان و تعدادی از مدیران مسئول کانو‌ن‌های مجری اوقات فراغت  برگزار شد.

«مرتضی شفیعی» مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی(فهما) در این جلسه حضور در شهرستان‌ها و بازدید میدانی از فعالیت های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را فرصتی برای دیدار چهره‌به‌چهره با فعالان مسجدی هر منطقه دانست و اظهار داشت: آشنایی با نقاط ضعف و قوت، رصد موانع و مشکلات، اتخاذ تدابیر لازم برای حل موانع و معضلات موجود و تسهیل گری در جهت پیشبرد اهداف از مهم‌ترین اهداف سفرهای شهرستانی است.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۱۴۲۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد شهری و روستایی استان خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ درصد کانون‌ها در مساجد روستایی فعالیت دارند که یکی از سیاست های کاری ستاد استان در سال جدید توسعه کانون‌های فرهنگی هنری با اولویت مناطق روستایی و کم برخوردار است.

مدیر ستاد فهما آذربایجان‌شرقی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی دقیق و مناسب برای جذب کودکان و نوجوانان به مساجد یادآور شد: آماده راه اندازی شبکه دختران دهه نودی و هشتادی فعال در مساجد منطقه هستیم و در این راستا مقدمات کار فراهم شده است.

شفیعی با بیان این‌که تمام برنامه های خلاقانه و ابتکاری کانون‌های فرهنگی هنری استان مورد حمایت قرار می گیرد، افزود: هر فعالیتی که بتواند مخاطب جدید و جوان به مساجد جذب کند، مورد حمایت ویژه قرار خواهد گرفت.

بنابراین گزارش، در ادامه این جلسه آیین نامه اوقات فراغت، شانزدهمین جشنواره قرانی مدهامتان، دوره های آموزشی تئاتر بچه های مسجد، تربیت مربی سرود و همچنین شیوع‌نامه تاسیس، راه اندازی و ساماندهی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از سوی کارشناسان مسؤول ستاد فهما استان تشریح شد.

گفتنی است، بازدید از مصلا و همچنین کتابخانه و قرائتخانه مسجد جامع هادی‌شهر از دیگر برنامه های سفر یک روزه مدیر ستاد فهما آذربایجان‌شرقی و هیأت همراه به منطقه آزاد ارس بوده است.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :