این صفحه را چاپ کن!
گردشگری مهمترین محور توسعه جلفا است

فرماندار شهرستان جلفا گفت: در بحث سند تدبیر و توسعه شهرستان، گردشگری محور توسعه بوده و باید در این زمینه سرمایه گذاری مناسبی صورت گیرد.

به گزارش موج ارس جلفا به نقل از ایرنا، زاهد محمودی روز شنبه در نشست ستاد اجرایی سند تدبیر و توسعه این شهرستان اظهارکرد: جلفا در بحث گردشگری سرآمد آذربایجان شرقی بوده و امکان توسعه و رشد این بخش نسبت به بخش های دیگر بسیار زیاد است.

وی به وجود بیش از ده ها اثر تاریخی، مرکز تفریحی و زیارتی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: این شهرستان با داشتن مناطق بکر و آب و هوای مطبوع، متاسفانه در گذشته به زیر ساخت های آن توجه جدی نشده که تقویت آنها ضروری است.

فرماندار جلفا با اشاره به تصویب سند تدبیر و توسعه این شهرستان، افزود: این سند با تکیه بر واقعیت های موجود با هدف جذب سرمایه گذار در حوزه های چهارگانه از جمله گردشگری تنظیم شده است.

محمودی باتشریح وضعیت شاخص های کشاورزی، صنعت ومعدن و زیرساخت های حمل و نقل و بازرگانی شهرستان جلفا، گفت: انتقال آب ارس به اراضی بالادست، ایجاد صنایع تبدیلی، راه اندازی مجتمع های گلخانه ای، اصلاح الگوی کشت باغات، توسعه آبزی پروری و ایجاد کمپ های گردشگری در روستاهای هدف گردشگری از محورهای این سند است.

وی این سند را حاصل خرد جمعی و تدبیر مدیران استانی و شهرستانی با رویکرد اداره جامعه بر طریق برنامه ریزی توصیف کرد و افزود: تمام مسوولان عزم جدی و میثاق مدیریتی بر اجرای این سند دارند.

در این نشست اعضای کمیته های چهارگانه ستاد اجرای سند تدبیر و توسعه شهرستان جلفا با مسوولیت معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری و دستگاه های اجرایی ذیربط مشخص و اجرای این سند آغاز شد.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :