این صفحه را چاپ کن!
ترکان ذره بین اش را روی پروژه های منطقه آزاد ارس زوم کرد

اکبر ترکان از پروژه‌های فعال سرمایه‌گذاری و در حال اجرای حوزه اقتصادی، عمرانی و گردشگری بازدید کرد.

به گزارش موج ارس جلفا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، اکبر ترکان از پروژه‌های فعال سرمایه‌گذاری و در حال اجرای حوزه اقتصادی، عمرانی و گردشگری بازدید کرد.

در ادامه بازدیدهای دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از مناطق آزاد، حضور میدانی در محل بزرگراه در حال احداث جلفا- مرند و جاده ایواوغلی برای تسهیل تردد سرمایه‌گذاران و گردشگران و جاده کمربندی این منطقه که با هدف کاهش ترافیک داخل شهری در حال احداث است، آغاز بازدیدهای اکبر ترکان در ارس بود.

وی بعد از مشاهده و بررسی پیشرفت فیزیکی پروژه‌های در حال اجرای حوزه فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد ارس، وارد سایت صنایع سنگین شده و از روند احداث شرکت تولید پروفیل‌های آلومینیومی بازدید کرد.

بازدید از شرکت پالایشگاهی آذر تجارت ارس با اشتغالزایی ۶۰ نفری و تولید بنزین، گازوئیل و نفت سفید و شرکت فولاد آذرآبادگان ارس با هدف تولید شمش‌های فولاد با اشتغالزایی یک هزار و هفتاد نفر و شرکت های متعدد در حال احداث از دیگر برنامه های مشاور رئیس جمهور در سایت صنایع سنگین این منطقه آزاد بود.

حضور در فازهای یک و دو سایت‌های صنعتی ارس و بررسی میدانی فاز اول شرکت تولیدی لوازم خانگی آیسان خزر با اشتغالزایی ۴۰ نفر و سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد ریالی، شرکت تولیدی انواع باطری‌های اتمی خودرو با تولید روزانه یک هزار عدد در فاز نخست و سرمایه گذاری ۱۷۸ میلیارد ریالی، سرکت تولیدی انواع خودروهای سبک و سنگین حمل و نقل عمومی و کشاورزی برلیانس از جمله اهم برنامه بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از ارس بود.

همچنین در ادامه هیئت متشکل از اعضای دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ارس از پروژه‌های سایت گلخانه‌ای ارس، پروژه اقامتی و ویلاهای کوهستانی درحال احداث، طرح‌های بهسازی جاذبه‌های گردشگری، مدرسه تازه تاسیس ‌شریعتی ارس بازدید کردند و سیستم واگذاری خطوط تلفن و بهره مندی از اینترنت ۴۰ مگابایتی با امکان ارایه انشعاب به صورت نامحدود رونمایی شد.

اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در راس هیئتی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری در حوزه فنی و عمرانی، زیربنایی، سرمایه‌گذاری و اقتصادی، گردشگری و خدماتی فعال و در حال احداث منطقه آزاد ارس بازدید کرده و از نزدیک در جریان اقدامات این منطقه قرار گرفت.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :