این صفحه را چاپ کن!
استاندار آذربایجان شرقی: هنوز از تمام ظرفیت های منطقه آزاد ارس استفاده نشده است

در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان استاندار آذربایجان شرقی منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا را یکی از محورهای گردشگری استان دانست و بر اتخاذ تدابیر لازم برای استفاده از پتانسیل‌های گردشگری این منطقه و افزایش جذب گردشگر تاکید کرد.

به گزارش موج ارس جلفا به نقل از تابناک، در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان استاندار آذربایجان شرقی منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا را یکی از محورهای گردشگری استان دانست و بر اتخاذ تدابیر لازم برای استفاده از پتانسیل‌های گردشگری این منطقه و افزایش جذب گردشگر تاکید کرد.

دکتر جبارزاده از ظرفیت‌های شهرستان جلفا در بخش کشاورزی، آبزی‌پروری و کشت گلخانه‌ای نیز سخن به میان آورد و گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی این منطقه و نگاه جدیدی که دولت به بخش کشاورزی دارد باید در جهت حل مشکلات و توسعه بخش کشاورزی اقدامات جدی انجام شود.

وی، واقع شدن در مناطق چهارگانه محیط زیست را مهم‌ترین مشکل شهرستان جلفا و یکی از موانع توسعه این شهرستان عنوان کرد و گفت: مسایل زیست‌محیطی مانع فعالیت‌های مختلف در این منطقه شده است، لذا از مراجع ذی‌ربط درخواست خواهیم کرد که نسبت به این مساله تجدید نظر کنند.

دکتر جبارزاده گفت: می‌توان با رعایت اصول علمی و مسایل زیست‌محیطی فعالیت‌های مختلفی انجام داد و این موضوع در شهرستان جلفا نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر استفاده از فرصت منطقه آزاد ارس در حوزه حمل و نقل و زیرساخت‌های ارتباطی تاکید کرد و گفت: هنوز به طور کامل از این ظرفیت استفاده نشده است.مهندس پورمهدی، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی هم انتخاب تبریز به عنوان شهر گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ را اتفاق مبارکی دانست و گفت: البته این عناوین مسوولیت ما را بیشتر می‌کند و انتظار داریم متولیان امر در فرصت مناسب برای استفاده از آن برنامه‌ریزی کنند.

در این نشست گزارشی از پیشرفت اجرایی سند تدبیر توسعه کارگروه گردشگری استان ارایه شد و اعضای جلسه به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداختند.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :