این صفحه را چاپ کن!
توانمندسازی مددجویان از اهدف اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) است

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان جلفا در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بخشی از اقدامات و اهداف نهاد متبوع خود را تشریح کرد.

به گزارش موج ارس جلفا به نقل از صدای ارس، این نشست که در آستانه سال جدید و آغاز هفته نیکوکاری برگزار شد، حسینی با اشاره به اقدامات ارزشمند این نهاد مقدس در راستای حمایت از خانواده های بی بضاعت، توامندسازی خانوادها و صیانت از کرامت مددجویان را از اهداف اصلی این نهاد مقدس برشمرد و افزود: در همین راستا ۲۸ میلیارد ریال تسهیلات خود اشتغالی در امور دادمداری، زنبورداری و مشاغل خانگی پس از آموزش رایگان به مددجویان اعطا گردیده است تا با خوداتکایی از چرخه حمایت کمیته امداد امام (ره) خارج شوند.

وی کاهش تعداد خانواده های تحت پوشش از ۲۸۰۰ خانوار به حدود ۱۴۰۰ خانوار را نتیجه همین راهبرد در راستای توامندسازی و حقظ کرامت انسانی مددجویان عنوان نمود و اضافه کرد: تسهیلاتی تا ۴۵۰ میلیون ریال برای هر نفر اشتغال مددجویان داده می شوند تا با رسیدن به درآمد پایدار و متعارف نیازی به حمایت نداشته باشند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان جلفا حمایت های مردمی را از منابع اصلی درآمدی کمیته امداد برشمرد و افزود: از ابتدای سال جاری ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط مردم نوع دوست و خیرین محترم شهرستان در قالب جشن نیکوکاری، جشن عاطفه ها، طرح شفاء و صندوق صدقات در اختیار این نهاد قرار گرفته است تا در امور مددجویان هزینه شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به دستورالعمل موجود همه کمک های مردمی شهرستان در داخل شهرستان و حتی در شهرها و روستاهایی که این کمک ها در آن صورت گرفته هزینه می شود و اگر در شهرها و یا روستایی نیازمندی نبود این کمک ها به شهرها و روستاهای دیگر منتقل می شود تا در امور نیازمندان هزینه شود.

حسینی با اشاره به وجود مراکز متعدد که در قالب نهادهای مردمی و امورخیریه از نیازمندان حمایت می کنند، لزوم هماهنگی در امور خیریه را یادآور شد و افزود: با هماهنگی و همکاری همه افراد و گروه هایی که در راستای محرومیت زدایی تلاش می کنند، امکان خدمات رسانی بهتر و اجتناب از دوباره کاری بیشتر فراهم می شود و می توان با تقسیم کار، بهتر و منسجم تر عمل نمود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان جلفا صیانت از اعتماد مردمی را به عنوان اصلی ترین عامل در موفقیت اقدامات این نهاد را یادآور شد و افزود: با وجود مراجعات جهت دریافت حمایت از این نهاد، حمایت پس از بررسی های میدانی و راستی آزمایی صورت می گیرد و در غیر این صورت هیچ نوع حمایتی صورت نمی گیرد چرا که رسالت ما رساندن کمک های مردمی به عنوان حق الناس به نیازمندان است و ما شرعا قانون نمی توانیم کمک های مردمی را در غیر محل مورد نظر مردم که این کمک ها را نموده اند، هزینه کنیم.

حسینی در خاتمه ضمن تشکر از مردم نوع دوست و خیر شهرستان که این نهاد را در راستای حمایت از نیازمندان یاری می کنند از خیرین بزرگوار خواست به حمایت های خود از کمیته امداد امام که مطمئن ترین مسیر هدایت کمک های مردمی به نیازمندان است بیش از گذشته تداوم بخشند.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :